Pola uprawne i hodowla bydła - MILEX Szczecin - Rolnictwo: płody rolne, drzewa choinkowe, magazyny zbożowe

Pola uprawne i hodowla bydła

Pola uprawne

Działalność rolniczą Spółka MILEX rozpoczęła w 2001 r. Aktualnie zagospodarowanych jest 900 ha użytków rolnych (Spółka MILEX posiada 430 ha, natomiast Spółka KAMIL – 470 ha). Grunty o dobrej kulturze rolnej stanowią 700 ha. 

Spółki zajmują się uprawą buraków, zbóż i rzepaku z przeznaczeniem na sprzedaż.  Produkowane są również produkty takie jak siano, kiszonki oraz sianokiszonki, które wykorzystane są jako karma dla koni w Trzęsaczu oraz bydła w Bieczynie.   

Rozbudowane zostało również zaplecze socjalne w postaci trzech magazynów zbożowych, warsztatu mechanicznego oraz budynku socjalno-mieszkalnego w Bieczynie. Zakupiono także sprzęt rolniczy - w tym kombajn, ciągniki rolnicze, pługi, przyczepy, opryskiwacze itp. 

Pola uprawne - Oferta spółki Milex Szczecin

 

Ponadto firma MILEX prowadzi na łąkach o łącznej powierzchni 58 ha w Trzęsaczu i w Czaplicach ochronę siedlisk lęgowych ptaków w ramach projektów rolnośrodowiskowych.

Hodowla bydła mięsnego rasy Limousine

Hodowla bydła - Milex Szczecin

Hodowla bydła - Milex Szczecin

Spółka MILEX w ramach działalności Firmy KAMIL prowadzi hodowlę bydła mięsnego rasy Limousine w wielkości 450 sztuk ogółem. Zwierzęta tej rasy cechują: długi okres dojrzewania, żywotność oraz łatwość wycielenia. Dorosłe krowy osiągają wysokość 136 cm w kłębie i ważą ok. 700 kg, natomiast buhaje osiągają wysokość 144 cm w kłębie i ważą blisko tonę. Rasa Limousine idealnie nadaje się na bydło mięsne ze względu na dużą ilość mięśni, w stosunku do tłuszczu i kości.

Ekstensywna hodowla bydła mięsnego prowadzona jest na rozległych pastwiskach objętych programem Natura 2000. Ekologiczny chów bydła pozwala uzyskać wysokiej jakości mięso o wysublimowanym smaku, natomiast konsekwentnie prowadzona od wielu lat praca hodowlana oraz wprowadzenie nowoczesnych systemów żywienia i utrzymania zwierząt, umożliwia uzyskanie bardzo dobrych wyników produkcyjnych.

Zalety hodowlane:

  • Wysoka wydajność rzeźna
  • Wysokie walory mięsa: duży udział mięśni, w stosunku do kości
  • Doskonale umięśniony grzbiet i zad
  • Zwierzęta posiadają wysokie zdolności przystosowawcze do warunków środowiskowych
  • Wysoka płodność krów

Zalety mięsa wołowego:

  • Wartość dietetyczna
  • Niska zawartość tłuszczu
  • Walory smakowe
  • Wysoka zawartość składników mineralnych m.in. fosfor i żelazo
  • Wysoka zawartość witamin z grupy B (B12, B1 i B6)

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

WYRÓŻNIENIE DLA SPÓŁKI

WYRÓŻNIENIE DLA SPÓŁKI

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Zachodniopomorski Oddział Regionalny uhonorowała Firmę KAMIL Sp. z o.o. - której Spółka MILEX jest 100 % właścicielem - wyróżnieniem za wzorową absorpcję środków Unii Europejskiej na rzecz rozwoju rolnictwa.

Wyróżnienie to zostało przyznane przez Pana Jarosława Łojko - Dyrektora Zachodniopomorskiego oddziały Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W imieniu ZARZĄDU SPÓŁKI serdecznie dziękujemy za to zaszczytne wyróżnienie nadane nam z ramienia ARiMR.

MILEX Sp. z o.o., ul. Wyszyńskiego 14, 70-201 Szczecin
Telefon: +48 91 488 12 83
E-mail: milex@milex.szczecin.pl
www: www.milex.szczecin.pl
Polityka cookies
 
Realizacja: HotelNetwork.pl
Powered by: CMS dla hoteli